Cosplay FAQ

 

Konkurs cosplay na konwencie Xmascon to świetna okazja na zaprezentowanie Twojego stroju!

Oto co musisz wiedzieć przy zgłoszeniu na nasz konkurs :

 

???? Zgłoszenia do konkursu cosplay przyjmujemy od dnia 27.11.2019 do północy dnia 10.12.2019. na skrzynkę mailową cosplayfuncube@gmail.com. Zgłaszać można się jedynie z opłaconym biletem wstępu więc pamiętaj aby zrobić to wcześniej!

???? W konkursie przyznane zostaną nagrody : grand prix, najlepsze wykonanie techniczne, największe podobieństwo do postaci, najlepsza prezentacja grupowa oraz solowa. W tegorocznym konkursie przyznamy również nagrodę dla najlepszego stroju w konwencji więc wskakuj w strój mikołajki i oczaruj nas na scenie!

???? Pamiętaj o załączeniu do zgłoszenia podkładu muzycznego w formacie mp3 , grafiki referencyjnej ( obrazka w pełni przedstawiającego postać ,za którą się przebierasz) jak i rozpiski świateł w formacie czasowym. Ciekawa zapowiedź jaką przeczyta nasz konferansjer jest również atrakcyjnym dodatkiem więc nie przegap jej w wypisywaniu zgłoszenia! Brak nadesłania brakujących plików do piątku przed imprezą skutkuje dyskwalifikacją.

???? W sobotę rano w godzinach 10-12 zapraszamy na próby występów - nie jest ona obowiązkowa ale warto jest sprawdzić jak czujesz się na scenie.

???? Konkursowiczów obowiązuje runda jury, która odbędzie się w sobotę przed konkursem. Uczestnicy otrzymają plan godzinowy kiedy mają zobaczyć się z sędziami mailowo przed konwentem. Jury ogłoszone zostanie na stronie wydarzenia konwentu na portalu Facebook.

???? Nasi cosplayerzy mogą liczyć na szatnie do przebrania się w kostiumy ,która znajduje się obok main roomu. W szatni znajdzie się też mini punkt naprawczy dla każdego stroju ,który wymaga pierwszej pomocy.

???? Nasza doświadczona drużyna helperów zadba o Wasz komfort przy scenie. Jeżeli planujecie występ ze scenografią to możecie liczyć na pomoc przy umiejscowieniu rekwizytów. Zapewnimy też stół i krzesła do użytku na scenie.

???? Zapraszamy do wspólnej zabawy! W razie pytań zachęcamy do napisania maila do koordynatorki konkursu : cosplayfuncube@gmail.com.